Održan sastanak projektnog DBBT tima na Univerzitetu Singidunum

U ponedeljak 22. i utorak 23. maja 2017. godine naš Univerzitet je bio domaćin sastanka DBBT projektnog tima u okviru Erazmus plus projekta.

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 004

Nosilac projekta je Univerzitet u Prištini sa privremenim sedištem u Kosovskoj Mitrovici. Cilj projekta je razvoj nastavnih planova i novog master programa na Univerzitetu Singidunum, u oblasti digitalnog emitovanja i širokopojasnih tehnologija pod nazivom DIGITALNO EMITOVANJE I KOMUNIKACIJE. Novi nastavni plan i program biće u skladu sa onim što se realizuje na vodećim evropskim visokoškolskim ustanovama u navedenoj oblasti.

Master studijski program za digitalno emitovanje i širokopojasne tehnologije omogućiće budućim studentima da stiču praktična znanja iz ove oblasti.

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 003 DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 007

Prvog dana sastanka, članovi projektnog tima su diskutovali o završetku akreditacije ovog studijskog programa i razgledali nabavljenu opremu finansiranu od strane Evropske Unije.

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 001 DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 006

Drugog dana sastanka, organizovana je poseta JP "Emisiona tehnika i veze", gde će budući master studenti tokom studija imati praksu.

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 008

Domaćini iz JP ETV, bili su Sladjan Stanković, rukovodilac sektora tehnike, i Zoran Gaćinović, inženjer tehnike. Članovima tima govorili su o organizacionoj strukturi, programima i uslugama poslovanja kompanije. Takodje, učesnici su imali priliku da se upoznaju sa opremom na kojoj će budući studenti raditi.

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 009 DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 005

Na sastanku su učestvovali članovi tima sledećih institucija:

• Univerzitet u Prištini, sa sedištem u Kosovskoj Mitrovici,
  • Tehnički univerzitet u Ostravi,
  • Univerzitet u Ljubljani,
  • Politehnički univerzitet u Madridu,
  • Univerzitet u Tartuu,
  • Viša Tehnička škola Zvečan,
  • Univerzitet u Banja Luci,
  • Univerzitet u Bihaću,
  • TV Mreža,
  • Alternativna televizija Banja Luka,
  • Univerzitet Singidunum

DBBT sastanak u Beogradu - Univerzitet Singidunum - 002

Više o novom master studijskom programu može se pročitati na sajtu UPISA na MASTER STUDIJE.