Održana manifestacija Dan dijaspore

U četvrtak, 7. jula 2016. godine, na Univerzitetu Singidunum u Beogradu, održana je manifestacija Dan dijaspore.

Manifestaciju su organizovali Univerzitet Singidunum i Teslina naučna fondacija.

Dan dijaspore 1

Na samoj manifestaciji, predsednik Univerziteta Singidunum, prof. dr Milovan Stanišić primio je medalju i sertifikat Tesline naučne fondacije kao izraz zahvalnosti za dobru saradnju i podršku rada ove organizacije.

Dan dijaspore 2

Zahvalnicu je takođe dobila i prof. dr Slavka Drašković glavni organizator i inicijator ovog skupa.

Ovaj događaj bio je prilika da se na jednom mestu okupe studenti i predstavnici udruženje Srba iz mnogih zemalja Evrope i sveta kao što su: Srpski narodni savez, Zadužbina Studenica, Teslina naučna fondacija, Organizacija srpskih studenata u inostranstvu, Matica iseljenika i mnoge druge.

Dan dijaspore 3

Prisutni gosti su imali priliku da razgovaraju o nauci, obrazovanju i mogućnostima za bolju saradnju matice i dijaspore.

Dan dijaspore 4

Okupljene organizacije dogovorile su se oko niza zaključaka na kojima će zajednički raditi do sledeće godine za kada je zakazano novo druženje.

Dan dijaspore - video