Zapažen nastup Univerziteta Singidunum na Sajmu turizma u Beogradu

Univerzitet Singidunum predstavio je studijske programe osnovnih, master i doktorskih studija u okviru Sajma turizma u Beogradu, koji se na Beogradskom sajmu održao od 23. do 26. februara 2017. godine.

sajam-turizma-2017-001

Štand Univerziteta Singidunum posetio je veliki broj učenika srednjih turističkih, ugostiteljskih i ekonomskih škola, njihovi nastavnici, roditelji, predstavnici ugostiteljsko-turističke privrede, kao i zainteresovani posetioci sajma. Najviše interesovanja vladalo je za studije turizma, hotelijerstva i ekonomije hrane, kao i za akreditovane studije na engleskom jeziku. Takođe, veliku pažnju privukli su i studijski program Anglistika i novi studijski program Software and Data Engineering.

sajam-turizma-2017-002 sajam-turizma-2017-003

U subotu 25. februara 2017. godine Sajam su organizovano obišli i studenti Univerziteta Singidunum iz Niša i Novog Sada u okviru studijskog putovanja i stručne posete.

sajam-turizma-2017-004

Prof. dr Slobodan Čerović, dekan Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment održao je veliki broj sastanaka sa predstavnicima turističkih organizacija, hotela, turoperatora sa kojima će se ostvariti saradnja vezana za stručnu praksu studenata, posete, stručne ekskurzije i gostujuća predavanja.Dogovoreno je potpisivanje sporazuma sa Turističkom agencijom FLY FLY Travel, Ugostiteljsko-turističkim preduzećem MORAVA Čačak, Kompanijom ARRIVA i drugim kompanijama koje će prisustvovati Sajmu praksi i zapošljavanja KORAK 2017.

sajam-turizma-2017-005 sajam-turizma-2017-006 sajam-turizma-2017-007

Sajam su posetili i prof. dr Milovan Stanišić, predsednik Univerziteta Singidunum i prof. dr Slobodan Unković, emeritus.

sajam-turizma-2017-008

Veliki broj studenata Univerziteta Singidunum bio je angažovan na štandovima Turističke organizacije Srbije, Turističke organizacije Beograda, KonTiki Travela, FlyFly Travela, a dvadeset studenata je radilo za Beogradski sajam u organizaciji ove značajne turističke manifestacije.

sajam-turizma-2017-009 sajam-turizma-2017-010

Značajno je istaći da je, osim studenata na praksi i volontera, veliki broj diplomaca Univerziteta Singidunum posetio ili radio na Sajmu. Oni su zaposleni na različitim pozicijama u turističkim organizacijama, hotelima, agencijama, turoperatorima, saobraćajnim preduzećima i aviokompanijama.

sajam-turizma-2017-011 sajam-turizma-2017-012

Kakva je atmosfera vladala na štandu našeg Univerziteta možete pogledati na Facebook stranici Univerziteta Singidunum.