Uspešno realizovana Zimska škola preduzetništva u Beogradu

Poslovni fakultet u Beogradu Univerziteta Singidunum organizovao je Zimsku školu preduzetništva za učenike III i IV razreda srednjih stručnih škola i gimnazija, koja je realzovana od ponedeljka 30. januara do srede 1. februara 2017. godine.
Održana Zimska škola preduzetništva - slika 1

Zimsku školu preduzetništva pohađalo je preko 250 učenika III i IV razreda i oko 20 profesora iz srednjih stručnih škola i gimnazija iz Beograda, Stare Pazove, Inđije, Kladova, Krupnja i Pančeva.

Održana Zimska škola preduzetništva - slika 2

U toku trajanja zimske škole učesnicima su predstavljena osnovna znanja i veštine koje preduzetnik treba da poseduje prilikom pokretanja sopstvenog posla, kao što su:
  • razvoj karijere i ličnih sposobnosti,
  • razvoj preduzetničkog duha,
  • komunikacija u poslovnom okruženju,
  • upravljanje finansijama i finansiranje malog biznisa,
  • korišćenje Excel-a u poslovne svrhe,
  • znanja iz oblasti regrutovanja i selekcije kadrova,
  • internet marketing u malom biznisu,
  • negovanje poslovne kulture.

Održana Zimska škola preduzetništva - slika 4

Zimsku školu preduzetništva otvorili su prof. dr Goranka Knežević, dekan Poslovnog fakulteta u Beogradu i Predrag Obradović, marketing i PR menadžer Univerziteta Singidunum, a uvodno predavanje je održao prof.dr Danijel Cvjetićanin, renomirani ekonomista i profesor Univerziteta Singidunum.

Održana Zimska škola preduzetništva - slika 3

Kroz zanimljiva predavanja i radionice učenicima su oblast preduzetništva približili predavači: prof. dr Jelena Đorđević Boljanović,  prof. dr Gordana Dobrijević, prof. dr Vladimir Džamić, doc. dr Vule Mizdraković, doc. dr Slavko Alčaković, doc. dr Goran Avlijaš, dr Nada Arežina, Nenad Stanić, Marko Stojanović i Dušan Borovčanin.

Održana Zimska škola preduzetništva - slika 5

Zimska škola preduzentištva održaće se i u Centrima Univerziteta Singidunum u Nišu i Novom Sadu.

Održana Zimska škola preduzetništva - slika 7 Održana Zimska škola preduzetništva - slika 6 Održana Zimska škola preduzetništva - slika 8

Fotografije sa dodele sertifikata Zimske škole preduzetništva možete pogledati na zvaničnoj Facebook stranici Univerziteta Singidunum.