Upriličen Dan Susreta jezika i kulture

U petak 9. decembra 2018. godine priređena je manifestacija Dan susreta jezika i kulture (Internacionalni dan) u okviru koje su studenti Univerziteta Singidunum predstavili zemlje u kojima su rođeni i iz kojih dolaze.

Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 1 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 2 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 3

Učenicima srednjih škola koji su u toku zimskog raspusta pohađali različite Zimske škole i studentima Univerziteta Singidunum iz Srbije su se predstavili naši studenti koji dolaze iz Libije, Alžira, Katara, Austrije, Nemačke, Angole, Nigerije, Sirije, Južnoafričke Republike, Zimbabvea, Turske, SAD i drugih zemalja.

Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 4 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 5 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 6

Takođe, srednjoškolci - polaznici Zimske škole stranih jezika zajedno sa nastavnicima su predstavili Španiju, Italiju, Francusku i Rusiju, dok su studenti Anglistike predstavili Veliku Britaniju.

Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 7 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 8 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 9

Manifestaciju su otvorili prof. dr Mladen Veinović, rektor Univerziteta Singidunum i prof. dr Marija Kostić, rukovodilac Departmana za strane studije.

Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 10 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 11 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 12

Na inicijativu studenata upriličena je i zajednička poseta stranih i domaćih studenata Muzeju istorije Jugoslavije.

Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 15 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 13 Upriličen Dan usreta jezika i kulture - 14

Fotografije sa Dana susreta jezika i kulture možete pogledati na zvaničnoj Facebook stranici Univerziteta Singidunum.

Univerzitet Singidunum © 2018