Svetska geografska olimpijada na Univerzitetu Singidunum

U Narodnom pozorištu u Beogradu je u sredu 2. avgusta 2017. godine otvorena 14. Internacionalna geografska olimpijada na kojoj učestvuje oko 200 najboljih mladih geografa iz više od 40 zemalja sveta.

Domaćin takmičenja je i Univerzitet Singidunum. U zgradi našeg univerziteta u Kumodraškoj ulici se održava takmičarski deo ove geografske olimpijade ( pisani i elektronski testovi).

Svetska geografska olimpijada - 001 Svetska geografska olimpijada - 003 Svetska geografska olimpijada - 008

Svetska geografska olimpijada najveći je događaj te vrste u svetu na kojem učestvuju mladi od 16 do 19 godina. Talentovani geografi proveriće svoje znanje u tri discipline, pisanim i multimedijalnim testom i radom na terenu.

Svetska geografska olimpijada - 007 Svetska geografska olimpijada - 009 Svetska geografska olimpijada - 006

Ogranizator manifestacije je Regionalni centar za talente "Beograd 2" uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Vlade Republike Srbije, Grada Beograda, Srpske akademije nauka i umetnosti, Geografskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Univerziteta Singidunum.

Svetska geografska olimpijada - 005 Svetska geografska olimpijada - 002 Svetska geografska olimpijada - 004

12. Geografska olimpijada održana je u Moskvi, 13. u Pekingu, a nakon Beograda domaćini su Montreal i Hong Kong.