Poziv za učešće u četvrtoj Međunarodnoj naučnoj konferenciji Sinteza 2017

U petak, 21. aprila 2017. godine na Univerzitetu Singidunum održava se četvrta po redu međunarodna naučna konferencija Sinteza 2017. Ove godine, težište konferencije posvećeno je informacionim i komunikacionim tehnologijama, obradi podataka, saradnji univerziteta i privrede kao i različitim vidovima elektronskog poslovanja.

Prisutnima će se na plenarnom svečanom zasedanju obratiti:

• Prof. dr Endre Pap, profesor na Univerzitetu Singidunum
  • Gospodin Roberto Mignemi, jedan od osnivača i glavni izvršni direktor kompanije OmnitechIT iz Italije
  • Maarten De Vos, PhD, University of Oxford
  • Mohammed Ismail, PhD, Wayne State University

Okvirna agenda konferencije Sinteza 2017:

• 09:00 - 10:00 – Registracija & piće dobrodošlice
  • 10:00 - 10:40 – Svečano otvaranje
  • 10:40 - 11:00 – Kafe pauza
  • 11:00 - 12:30 – Paralelne sesije
  • 11:00 - 12:30 – Radionice
  • 12:30 - 13:00 – Kafe pauza
  • 13:00 - 15:00 – Paralelne sesije
  • 15:00 - 16:00 – Koktel ručak

Sinteza 2017 je idealna prilika za sve učesnike da prezentuju svoje radove i rezultate istraživanja široj javnosti, kao i da razmene iskustva i ideje sa drugim uglednim stručnjacima iz relevantnih oblasti. Ove godine naučni odbor konferencije činilo je 28 profesora iz zemlje i 40 profesora sa 37 uglednih Univerziteta širom sveta.

Oblasti koje pokriva Sinteza 2017:

• Informaciona bezbednost
  • Nauka o podacima
  • Internet i perspektive razvoja
  • Napredno računarstvo i računarstvo u oblaku
  • Softversko i informaciono inženjerstvo
  • Sistemi elektronskog poslovanja
  • Elektronske komunikacije i sistemi digitalnog emitovanja
  • Napredni inženjerski sistemi
  • Moderne tehnologije u učenju jezika
  • Informacione tehnologije u obrazovanju

Od ukupnog broja pristiglih radova 40 je sa Univerziteta Singidunum, dok su ostali radovi sa drugih naučnih institucaja iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Grčke, Libije, Litvanije, Nemačke, Norveške, Rumunije, Bugarske i Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Na sajtu konferencije Sinteza postavljene su sve relevantne konferencijske informacije, pa vas pozivamo da posetite isti.