117,2078

Održano online takmičenje iz Engleskog jezika

U subotu, 24. aprila 2021. godine, u okviru Studijskog programa Anglistika i Katedre za strane jezike Univerziteta Singidunum, održano je prvo online takmičenje iz engleskog jezika za učenike IV razreda srednjih stručnih škola i gimnazija.

Održano online republičko takmičenje iz Engleskog jezika - 1

Preko 100 srednjoškolaca iz svih krajeva zemlje su odmerili snage u nekoliko jezičkih veština.

Takmičari su na platformi za testiranje, najpre, radili Grammar and Vocabulary test, a nakon toga i Reading Comprehension test. Na osnovu rezultata ova dva testa na usmeni deo takmičenja je pozvano 10 učenika: Natalija Milojević - Druga kragujevačka gimnazija, Katarina Milutinović - Deveta beogradska gimnazija "Mihailo Petrović Alas", Ognjen Tomović - Vojna gimnazija, Ivana Milenković Treća beogradska gimnazija, Tara Petrović - Gimnazija Čačak, Konstantin Žunić - Treća beogradska gimnazija, Katarina Milić Ekonomsko-trgovinska škola Bečej, Bojana Đurić - Šabačka gimnazija, Milica Gvozdenović - Šabačka gimnazija, Mina Čojanović - Gimnazija u Ćupriji.

Održano online republičko takmičenje iz Engleskog jezika - 2

Komisija, koju su činili prof. dr Marijana Prodanović, doc. dr Valentina Gavranović i Michael Stokey, lektor, je na osnovu rezultata testova i usmenog dela takmičenja proglasila pobednike:

I mesto - Konstantin Žunić - Treća beogradska gimnazija
II mesto - Milica Gvozdenović - Šabačka gimnazija
III mesto - Tara Petrović - Gimnazija u Čačku i Mina Čojanović - Gimnazija u Ćupriji

Održano online republičko takmičenje iz Engleskog jezika - 3

Čestitamo svim takmičarima, a posebno finalistima i pobednicima na pokazanom zanju iz engleskog jezika i takmičarskom duhu!

Univerzitet Singidunum © 2023