Naša profesorka na Međunarodnom sajmu “Put svile 2017”

Doc. dr Biljana Simić Veličković, profesorka kineskog jezika na Univerzitetu Singidunum prisustvovala je na međunarodnom sajmu “Put svile 2017”, koji je održan u kineskom gradu Xian-u. Sajmu su prisustvovali i gospodin Rasim Ljajić, potpredsednik Vlade i ministar trgovine, turizma i telekomunikacija i gospodin Vang Jang, potpredsednik Vlade Narodne Republike Kine.

Put Svile - 001Treći međunarodni sajam “Put svile 2017”, na kome je Srbija specijalni gost i država partner, potvrdio je tradicionalno i strateško prijateljstvo u odnosima ove dve zemlje. Pored privrednika iz više od 40 država, na sajmu je učestvovalo i 20 kompanija iz Srbije, uglavnom iz oblasti poljoprivrede i prehrambene industrije.

Put Svile - 002Predstavnica Univerziteta Singidunum, doc. dr Biljana Simić Veličković, profesorka kineskog jezika, imala je čast da prevodi govore gospodina Radomira Nikolića, gradonačelnika Kragujevca pred publikom, među kojima su bili gradonačelnik Xian-a, guverner provincije Shaanxi, partijski sekretar i drugi visoki zvaničnici iz Kine i Srbije.

Put Svile - 003 Put Svile - 004