Od akademske 2020/2021. godine na fakultetima Univerziteta Singidunum se pored postojećih stranih jezika uvodi i GRČKI JEZIK kao izborni predmet (drugi strani jezik).
Grčki jezik će u akademskoj 2020/2021. moći da izaberu studenti prve godine Fakulteta za turistički i hotelijerski menadžment, kao i studenti treće godine Poslovnog fakulteta i Fakulteta za informatiku i račinarstvo kao drugi strani jezik.
Kao i do sada moguće je i da drugi zainteresovani studenti fakultativno pohađaju časove i grčkog jezika.
Grčka, čiji je zvaničan naziv Helenska Republika, danas predstavlja jednu od zemalja sa najpismenijim stanovništvom, ali je sve do pedesetih godina XX veka stopa pismenosti bila tek oko 30%.
Grčki jezik datira još iz XIV veka pre nove ere. Linearno B je najstarije poznato pismo koje su stari Grci upotrebljavali, a dešifrovano je tek 1953. godine. Grčki je najstariji pisani jezik koji se i danas upotrebljava, međutim, sadašnji grčki jezik kao pismo koristi grčki alfabet, koji se sastoji od 24 slova. Ovaj jezik ima preko 600.000 reči, a značenje može da varira u zavisnosti od izgovora. Zanimljivo je da gotovo nijedan Grk ne zna grčku himnu u celini, jer se ona sastoji od 158 stihova. Ne se na grčkom kaže ohxi/ohee, te je grčki jezik jedan od retkih u kojem reč ne ne sadrži glas n. Nasuprot tome, Grci će reći ne kada žele nešto da potvrde.
Grčki je jedan od najuticajnijih jezika, budući da su latinski, španski i engleski jezik povezani sa grčkim pismom i jezikom. Preko hiljadu reči engleskog jezika poteklo je iz grčkog, a neke od njih su sirena, akademija, maraton, pismo, izvini… Uopšte, kada želite da saznate poreklo neke reči, sve koje u sebi sadrže ph verovatno su nastale iz grčkog jezika. Reči grčkog porekla zovu se grecizmi, prisutne su u skoro svim jezicima, a to i ne treba da nas čudi, s obzirom na to da su prva i najuticajnija filozofska i književna dela napisana na grčkom jeziku: Biblija, Homerovi epovi, prva svetska enciklopedija…